Informace o činnosti Šachového klubu Bruntál v roce 2018

Šachový klub Bruntál vznikl v roce 2012 a navázal na dlouholeté aktivity šachového oddílu TJ Slavoj Bruntál. Klub využívá klubovnu ve Sportovní hale na Zeyerově ulici pro trénink a soutěžní aktivy šachového klubu.

Aktuální stav členské základny v roce 2018 byl 23 členů, z toho 9 žáků, kteří se učili základy šachové hry pod vedením trenérů našeho šachového kroužku mládeže – M. Hadámka a J.Hmurčíka.

Výkonný výbor šachového klubu pracoval ve složení: Mucha-předseda, Hmurčík-místopředseda, Hrazdilová-hospodář, Hrabal a Lanc-revizní komise. Na aktivitě klubu se dále významně podíleli členové Hadámek, Ludwig, Pavlíček. Výborové schůze se konaly operativně dle potřeb chodu klubu, organizace turnajů a pořádaných akcí.

Zájmy klubu v Okresní šachové sekci dlouhodobě hájí M. Hadámek, který pravidelně jezdí na Krajské konference MSŠS.

Pravidelně se zúčastňujeme mistrovských soutěží družstev a jednotlivců. Družstvo „A“ našeho klubu v loňském roce startovalo v Krajského přeboru, kde se umístnilo na 10.místě s 13 body. Nejlépe si individuálně vedli hráči Pavel Kárník se 6,5 body z 8 partií a Ladislav Vaněk se 6,5 body z 10 partií. V aktuálním ročníku 2018/19 se nám nedaří a po 6. kole Krajského přeboru nám hrozí sestup.

V okresním přeboru-sezóně 2017/18 „B“ družstvo našeho klubu dalo možnost k získání zkušeností mladým hráčům a družstvo se umístnilo na 4. místě s 5 body. Nejlepší individuální výsledky: Adam Pelc 3 body ze 3 zápasů, Petr Matonoha 2,5 bodu ze 3 zápasů a Jozef Hmučík-Solár 2,5 bodu z 5 partií. V letošním aktuálním ročníku po 2. kole Okresního přeboru jsme na 4. místě se 3 body.

V průběhu roku 2018 pořádal náš klub již tradičně Velkou cenu žáků. V průběžném celkovém hodnocení VC žáků okresu Bruntál je mezi staršími žáky Jakub Lang na 1.místě a Jakub Škopík na 3. místě. V kategorii mladších žáků vede Adam Pelc a Teodorovi Bujnochovi patří 2. místo mezi benjamínky.

Dále jsme pořádali Memoriály Vladimíra Kozáka, Otakara Františe Štěpánský turnaj šachistů.

V této naší činnosti chceme pokračovat i roce 2019.