Informace o činnosti Šachového klubu Bruntál v roce 2019

Šachový klub Bruntál vznikl v roce 2012 a navázal na dlouholeté aktivity šachového oddílu TJ Slavoj Bruntál. Klub využívá klubovnu ve Sportovní hale na Zeyerově ulici pro trénink a soutěžní aktivy šachového klubu.

Aktuální stav členské základny v roce 2019 byl 26 členů, z toho 10 žáků, kteří se učili základy šachové hry pod vedením trenérů našeho šachového kroužku mládeže – M. Hadámka a J.Hmurčíka.

Výkonný výbor šachového klubu pracoval ve složení: Mucha-předseda, Hmurčík-místopředseda, Hrazdilová-hospodář, Hrabal a Lanc-revizní komise. Na aktivitě klubu se dále významně podíleli členové Hadámek, Ludwig, Pavlíček. Výborové schůze se konaly operativně dle potřeb chodu klubu, organizace turnajů a pořádaných akcí.

Zájmy klubu v Okresní šachové sekci dlouhodobě hájí M. Hadámek, který pravidelně jezdí na Krajské konference MSŠS.

Pravidelně se zúčastňujeme mistrovských soutěží družstev a jednotlivců. Družstvo „A“ našeho klubu v loňském roce startovalo v Krajského přeboru, kde se umístnilo na 10.místě s 10 body. Nejlépe si individuálně vedli hráči Pavel Kárník se 5,5 body z 8 partií a Pavel Janyška se 6 body z 9 partií. V aktuálním ročníku 2019/20 se nám nedaří a po 7. kole Krajské soutěže „C“ máme 6 bodů a jsme na 10. místě.

V okresním přeboru-sezóně 2018/19 „B“ družstvo našeho klubu dalo možnost k získání zkušeností mladým hráčům a družstvo se umístnilo na 3. místě s 4 body. Nejlepší individuální výsledky: Adam Pelc a Jakub Škopík 2 bodů ze 2 zápasů, Miroslav Pavlíček 3 body z 4 partií. V letošním aktuálním ročníku po 3. kole Okresního přeboru jsme na 3. místě se 4 body.

V průběhu roku 2019 pořádal náš klub již tradičně Velkou cenu žáků. V průběžném celkovém hodnocení VC žáků okresu Bruntál je mezi staršími žáky Jakub Lang na 1.místě a Jakub Škopík na 3. místě. V kategorii mladších žáků vede Adam Pelc a Teodorovi Bujnochovi patří 2. místo mezi benjamínky.

Dále jsme pořádali Memoriály Vladimíra Kozáka, Otakara Františe .

V této naší činnosti chceme pokračovat i roce 2020.