Informace o činnosti Šachového klubu Bruntál v roce 2022

Šachový klub Bruntál oslavil v roce 2022 10.výročí vzniku klubu, který navázal na dlouholetou tradicí šachového oddílu TJ Slavoj Bruntál. Klub využívá klubovnu ve Sportovní hale na Zeyerově ulici pro trénink a soutěžní aktivy šachového klubu.

Aktuální stav členské základny v roce 2022 byl 31 členů, z toho 6 žáků, kteří se učili základy šachové hry pod vedením trenérů našeho šachového kroužku mládeže – M. Hadámka a J.Hmurčíka. O prázdninách s naší pomocí se dva naši mladí šachisté zúčastnili Letního šachového tábora.

Výkonný výbor šachového klubu pracoval ve složení: Mucha-předseda, Hmurčík-místopředseda, Hrazdilová-hospodář, Hrabal a Lanc-revizní komise. Na aktivitě klubu se dále významně podíleli členové Hadámek, Ludwig, Pavlíček. Výborové schůze se konaly operativně dle potřeb chodu klubu, organizace turnajů a pořádaných akcí.

Zájmy klubu v Okresní šachové sekci dlouhodobě hájí M. Hadámek, který pravidelně jezdí na Krajské konference MSŠS.

Šachový klub Bruntál se pravidelně zúčastňuje mistrovských soutěží družstev a jednotlivců. Družstvo „A“ našeho klubu loni vyhrálo Krajskou soutěži „A“ a postoupilo do Krajského přeboru. Nejlépe si individuálně vedli hráči Pavel Janyška, Pavel Ondrejka a Adam Pelc. V aktuální sezóně 2022/23 jsme na druhém místě s 13 body ze 6 zápasů – průběžné výsledky je možné sledovat zde. Loni v okresním přeboru „B“ družstvo našeho klubu s mladými hráči obsadilo 3.místo a nejlépe si vedli Jakub Škopík a Jan Vrba.

V aktuálním ročníku v okresním přeboru hrajeme se dvěmy mužstvy, které jsou po neúplném 4.kole na 2. a 5.místě.

V roce 2022 jsme pořádali 2x Grand Prix žáků, 1. na jaře, která byla přesunuta z roku 2021 z důvodu Covidu 19 a s ním souvisejícimi zákazy. Druhou GP jsme organizovali v prosinci. Z našich žáků si v aktuálním okresním seriálu GP nejlépe vedou Jan Vrba a Theodor Bujnoch.

V roce 2023 chceme pokračovat v plnohodnotné činnosti klubu a mládežnického kroužku.

V Bruntále 21.ledna 2023         Ing. Břetislav Mucha

                                                 předseda ŠK Bruntál z.s.