Informace o činnosti Šachového klubu Bruntál v roce 2023

Aktuální stav členské základny v roce 2023 byl 28 členů, z toho 10 žáků, kteří se učili základy šachové hry pod vedením trenérů našeho šachového kroužku mládeže – M. Hadámka, J.Hmurčíka a Petra Matonohy. O prázdninách s naší pomocí se dva naši mladí šachisté zúčastnili Letního šachového tábora.

Výkonný výbor šachového klubu pracoval ve složení: Mucha-předseda, Hmurčík-místopředseda, Hrazdilová-hospodář, Hrabal a Lanc-revizní komise. Na aktivitě klubu se dále významně podíleli členové Hadámek, Ludwig. Výborové schůze se konaly operativně dle potřeb chodu klubu, organizace turnajů a pořádaných akcí.

Zájmy našeho klubu v Okresní šachové sekci dlouhodobě hájí M. Hadámek a Vladimír Pán, který pravidelně jezdí na Krajské konference MSŠS.

Šachový klub Bruntál se pravidelně zúčastňuje mistrovských soutěží družstev a jednotlivců. Družstvo „A“ se ziskem 28 bodů loni vyhrálo Krajský přebor a postoupilo do II.ligy. Nejlépe si individuálně vedli hráči Pavel Kárník se 100% úspěšností, Ladislav Vaněk s 75% a Matěj Jaššo 7 body z 10 utkání. V aktuální sezóně 2023/24 jsme získali 6 bodů ze 6 zápasů.

Loni v okresním přeboru družstva „B“ a „C“ našeho klubu s mladými hráči obsadila 2. a 3. místo a nejlépe si vedli Jakub Škopík, Jan Vrba a Miroslav Hadámek. Druhým místem jsme si vybojovali postup do Krajské soutěže a v aktuálním ročníku máme 7 bodů po 5 zápasech. Nejlépe si vedou Matyáš Rybár s 3,5 body a Jan Vrba s 3 body z 5 zápasů.

V okresním přeboru družstvo „C“ má v aktuální sezóně ze třech zápasů 2 vítězství. Dva body ze třech zápasů získali Jan Vrba, Jakub Škopík a Vilém Walters.

V listopadu 2023 jsme pořádali Grand Prix žáků a v aktuálním okresním seriálu GP žáků nejlépe vedou starší žáci David Reed na druhém místě a Dominik Lanč na 5. místě.

V roce 2024 chceme pokračovat v plnohodnotné činnosti klubu a mládežnického kroužku.

V Bruntále 19.ledna 2024                     Ing. Břetislav Mucha

                                                            předseda ŠK Bruntál z.s.